آگهی
  • ارسال پیامک بعداز ثبت سفارش برای مدیر فروشگاه
  • پرداخت مبلغ سفارش از طریق درگاه بانک‌های ملت، ملی و...
  • قابلیت تعریف فیلدهای دلخواه برای کالاها مانند رنگ، سایز و...
  • امکان فروش فایل، کد شارژ و کالاهای مجازی
  • امکان پیگیری سفارش‌ و ثبت رسید برای خریدار
  • مدیریت فروشگاه از طریق App و نرم‌افزار دسکتاپ
  • قالب Responsive دیدن همه امکانات...
امکانات / نسخه
پایه
پیشرفته
حرفه‌ای
ویژه
سقف تعداد کالا
۳۰ عدد
۶۰ عدد
۳۰۰ عدد
نامحدود
هاست رایگان
-
قیمت (تومان)
ماهانه ۳۴,۰۰۰
ماهانه ۴۴,۰۰۰
ماهانه ۶۴,۰۰۰
نامحدود ۱,۴۰۰,۰۰۰

روش تایپ ۱۰ انگشتی با صفحه کلید

آموزشی و ایبوک ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ فرستادن دیدگاه

روش تایپ ۱۰ انگشتی یک روش کاملاً ثابت شده برای استفاده کارآمد از صفحه کلید رایانه شماست. با برخی از تمرین ها و قرار دادن صحیح انگشت‌ها می‌توانید بدون نگاه کردن به صفحه کلید تایپ کنید. با تمرین مستمر، می‌توانید میزان خطای خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده و سرعت تایپ خود را همزمان افزایش دهید.

آموزش تایپ 10 انگشتی

آموزش تایپ ده انگشتی
اگرچه مزایای استفاده از روش ۱۰ انگشت کاملاً مشهود است ، اما هنوز هم بسیاری از افراد با این روش و مراحل انجام آن آشنایی ندارند.
بعد از چند سال شما بیشتر از انگشتان استفاده می‌کنید و احتمال دارد موقعیت کلیدها را بهتر بشناسید، با این حال، بدون ترکیب کلید انگشتی مشخص، فقط چند نفر می توانند “کورکورانه” و به همان اندازه سریع مدیریت کنند.
در تایپ ۱۰ انگشتی، انگشتان شما یک موقعیت شروع ثابت را دارند، از آنجا می توانید به هر کلید دیگری که نیاز دارید برسید. انگشتان دست چپ شما روی کلیدهای A ، S ، D و F قرار گرفته اند. انگشتان دست راست روی کلیدهای J ، K ، L و ؟ قرار دارند. انگشتان شست روی کلید فاصله قراردارد.
روش تایپ ده انگشتی

نکته:
شما می توانید موقعیت اصلی را بدون نگاه کردن به صفحه کلید خود پیدا کنید. کلیدهای F و J ، جایی که انگشتان اشاره شما قرار گرفته اند ، یک برامدگی کوچک دارند. به این ترتیب می توانید احساس کنید که انگشتان اشاره را در کجا قرار دهید ، بقیه انگشتان شما بر این اساس قرار می گیرند.
دو انگشت سبابه خود را روی دکمه SPACE مستقر نموده و ۶ انگشت باقیمانده را به ترتیب روی دکمه های کنار حروف F و J بگذارید. (البته بدون فشردن دکمه ها) با مستقر شدن دستتان در این حالت، موقعیت تمامی دیگر کلیدها، نسبت به این ۸ کلید ردیف وسط، قابل دسترس می باشد. این ۸ دکمه را کلیدهای خانه (HOME KEYS) می نامند.
لازم به یادآوری است که علت مرتب نبودن دکمه‌های صفحه کلید به ترتیب الفبایی، آرایش آنها به ترتیب میزان کارایی است. ۸ کلید خانه، پرکاربردترین حروف صفحه کلید به شمار می‌روند.
هر انگشت باید چندین کلید مختلف را بزند. در تصویر زیر می توانید علائم رنگی را ببینید: آنها به شما نشان می‌دهند کدام انگشت و کدام کلید با هم ارتباط دارند.
تایپ ده انگشتی
هدف از روش ۱۰ انگشتی:
هدف این است که استفاده از صفحه کلید را در ضمیر ناخودآگاه خود حک کنید. ناخودآگاه ما به ما کمک می‌کند تا در عرض چند ثانیه و به طور خودکار ، بتوانیم تایپ کنیم.
نگاه کردن و تایپ کردن ، انرژی غیرضروری را مصرف می کند. با این حال ، ترکیب مشخص انگشتها به شما کمک می کنند تا روی مهمترین نکته تمرکز کنید: محتوا.
اصول تایپ ده انگشتی
مزایای تایپ ده انگشتی:
استفاده از روش ۱۰ انگشت دارای چندین مزیت است که کار روزانه شما را در رایانه بهبود می‌بخشد.
سرعت
با استفاده از ۱۰ انگشت به صورت ناخودآگاه می‌توانید سرعت تایپ خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید، به عبارت دیگر در وقت گرانبها صرفه جویی خواهید کرد.
بهره وری
از آنجا که دیگر لازم نیست روی زدن کلیدهای تک تمرکز کنید ، می توانید بر روی متن‌هایی که می‌نویسید تمرکز کنید. دیگر نیازی به عقب و جلو رفتن نیستید ، مغز شما کمی تسکین می یابد و می‌تواند کارآمدتر کار کند.
ارگونومی
نگاه کردن دائم به صفحه کلید از وضعیت ناسالم در محل کار پشتیبانی می‌کند. با استفاده از روش تایپ ۱۰ انگشت نیازی نیست که تمام مدت روی صفحه کلید خود نگاه کنید.
آموزش تایپ ده انگشتی
آیا باید با همه ۱۰ انگشت تایپ کنم؟
بسیاری از کاربران می‌پرسند که آیا واقعاً باید از هر ۱۰ انگشت استفاده کنند یا اینکه ۶ یا فقط ۴ انگشت کافی است؟ استفاده از همه انگشتان البته شرایط مطلوب است و این نوع سریعتر و آرام تر است.
با این حال، اگر آموزش روش تایپ ۱۰ انگشتی برای شما بسیار دشوار است یا اگر در استفاده از همه انگشتان مشکل دارید، مطمئناً می توانید از انگشتان کمتری استفاده کنید یا کلیدها را با انگشتان دیگر تایپ کنید.

مطالب مرتبط:

فرستادن دیدگاه:D 
8) 
;( 
;) 
:p 
:whistle: 
:woot: 
:-x 
:| 
:love: 
:-* 
:angel: 
 

برچسب‌ها

راهنما

  • در بین لینک‌های دانلود همیشه مناسب‌ترین لینک در جایگاه اول قرار دارد.
  • اولین لینک دانلود، لینک مستقیم و با امکان Resume می‌باشد. به کمک این ویژگی می‌توان دانلود را موقتاً متوقف کرده و دوباره آن‌را ادامه داد.
  • چنانچه لینک‌های دانلود کار نمی‌کنند، در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا فایل‌ها دوباره آپلود شوند.
آراد دانلود | Arad Download © 2010 - 2024
RSS مطالب | RSS دیدگاه‌ها
AradDownload on Google Plus