آگهی
 • ارسال پیامک بعداز ثبت سفارش برای مدیر فروشگاه
 • پرداخت مبلغ سفارش از طریق درگاه بانک‌های ملت، ملی و...
 • قابلیت تعریف فیلدهای دلخواه برای کالاها مانند رنگ، سایز و...
 • امکان فروش فایل، کد شارژ و کالاهای مجازی
 • امکان پیگیری سفارش‌ و ثبت رسید برای خریدار
 • مدیریت فروشگاه از طریق App و نرم‌افزار دسکتاپ
 • قالب Responsive دیدن همه امکانات...
امکانات / نسخه
پایه
پیشرفته
حرفه‌ای
ویژه
سقف تعداد کالا
۳۰ عدد
۶۰ عدد
۳۰۰ عدد
نامحدود
هاست رایگان
-
قیمت (تومان)
ماهانه ۳۴,۰۰۰
ماهانه ۴۴,۰۰۰
ماهانه ۶۴,۰۰۰
نامحدود ۱,۴۰۰,۰۰۰

معرفی USB 3

دانستنیهای آی تی ۳۱ تیر ۱۳۸۹ فرستادن دیدگاه

در طی ۱۴ سال گذشته ، درگاه انتقال داده جهانی (Universal Serial Bus) یا همان USB تبدیل به رابطی استاندارد برای اتصال دستگاه های مختلف الکترونیکی  به کامپیوتر شده است. فرقی نمی کند که این دستگاه یک دیسک سخت خارجی ، دوربین دیجیتال ، ماوس ، چاپگر و یا اسکنر باشد، زیرا اتصال فیزیکی به منظور انتقال اطلاعات بین دستگاهها به طور کلی توسط کابلی با پورت یواس بی انجام می پذیرد. این رابط در واقع  یک رابط پذیرفته شده در مقیاس جهانی است.

USB 3

تکنولوژی یواس بی از سال ۱۹۹۳ در حال توسعه بوده است. اولین نسخه یو اس بی با نام USB 1.0 به طور رسمی در سال ۱۹۹۶ معرفی شد. این استاندارد سرعت کمی در انتقال اطلاعات از یک دستگاه به دستگاه دیگر داشت( نرخ انتقال کم سرعت ۱٫۵ مگابیت/ ثانیه برای ساب کانال کیبورد ها و ماوس ها ، و کانال پر سرعت ۱۲ مگابیت/ ثانیه). یواس بی ۲٫۰ که در سال ۲۰۰۱ آمد ، انقلابی در سرعت انتقال دیتا صورت گرفت با حداکثر سرعت باور نکردنی  و سرسام اور ۴۸۰ مگابیت/ ثانیه.(عدد ۴۸۰ را با ۱۲ مقایسه کنید!) و پس از وقفه ای ۹ ساله در سال ۲۰۱۰ ،  یواس بی ۳٫۰ سرانجام به بازار عرضه شد.

در این مطلب برآنیم به شما بگوییم شما از ۳٫۰ یواس بی ۳٫۰  چه انتظار باید داشته باشید و چگونه می تواند زندگی آتی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

مشخصات یواس بی ۳٫۰

تعدادی از تغییرات در تکنولوژی یواس بی ۳٫۰ اجرا شده تا خواسته های رو به افزایش دستگاه های خارجی متصل شونده به رایانه ها را برآورده کند. در اینجا مروری سریع بر  فن آوری یواس بی خواهیم داشت :

سرعت انتقال دیتا

این رابط کاربری جدید با سرعت فوق العاده زیادش نرخ انتقال واقعی حدود ۳۲۰۰ مگابیت بر ثانیه (یا ۳٫۲ گیگابیت بر ثانیه) را برای انتقال دیتا فراهم می کند. البته از نظر تئوری نرخ سیگنالینگ به میزان ۴٫۸ گیگابیت بر ثانیه است.

انتقال دیتا

یواس بی ۳٫۰ تکنولوژی انتقال داده های کامل دوبلکس را برای اولین بار معرفی کرده است. دو خط از ۵ خط برای ارسال اطلاعات محفوظ است ، در حالی که سه تای دیگر به دریافت داده ها اختصاص داده شده است ، بدین معنی که یواس بی ۳٫۰ قادر به خواندن و نوشتن داده ها به طور همزمان در سرعت کامل است.درحالی که در مشخصات یواس بی ۲٫۰ از تکنولوژی انتقال دو جهته داده ها (bi-directional data transfer) پشتیبانی نمی شد.

قدرت

میزان توان ذخیره انرژی به ۱۵۰ آمپر برای هر واحد افزایش یافته و یک دستگاه پیکربندی شده بر اساس یو اس بی ۳٫۰ میتواند توسط حداکثر ۶ واحد شارژ شود ، که می شود شدت جریان ۹۰۰ میلی آمپر. این میزان جریان گرفته شده  ۸۰ ٪ بیش از یواس بی ۲٫۰ بوده و منجر به زمان بسیار کوتاه تر شارژ یک دستگاه از طریق یو اس بی و یا تأمین انرژی بیش از ۴ دستگاه به طور همزمان از یک هاب می شود. علاوه بر این ، حداقل ولتاژ عامل دستگاه از ۴٫۴ ولت به ۴ کاهش یافته ، که موجب صرفه جویی در انرژی برق مصرفی می شود.

مدیریت مصرف انرژی

یواس بی ۳٫۰ قاعده مصرف از تمام دستگاه های متصل به یک هاب (اصطلاحا device polling) را که در یو اس بی ۲٫۰ وجود داشت منسوخ کرده،و پروتکل قطع  ارتباط با دستگاه های بی مصرف(interrupt-driven protocol) جایگزین کرده. در نتیجه ، دستگاه هایی که هم اکنون توسط یو اس بی به دستگاه رایانه متصل اند اما هیچ کاربردی ندارند، قادر به تخلیه قدرت نیستند زیرا نیاز به سیگنالی از دستگاه برای شروع انتقال داده ها دارند. در یواس بی ۲٫۰ کنترل کننده میزبان دائما مشغول بررسی ارتباط های فعال بود، که سبب می شد به آرامی قدرتش تخلیه شود. به طور خلاصه ، یواس بی ۳٫۰ سه حالت بیکار(idle) ، خواب (sleep) ، و تعلیق (suspend) دارد و همچنین از حالت های link-, device-,  و  function-level برای مدیریت قدرت بهره مند است (به نقل از ویکیپدیا).

ظاهر فیزیکی

مشخصاتی که در بالا شرح داده شد در ظاهر فیزیکی یواس بی ۳٫۰ ، تغییراتی ایجاد کرده اند. در حالی که کابلی که قبلا هم از ان نام بردیم ضخیم تر شده ، زیرا حاوی ۴ سیم بیش از  یواس بی ۲٫۰ است، به نظر می رسد این مورد هم اکنون مساله مهم نیست.بلکه مزیت اصلی شیوه نصب ان است که، به سادگی سبب اتصال دستگاه و پورت یواس بی ۳٫۰ می شود. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده پورت اتصال دهنده شامل مجموعه ای از اتصالات اضافی است.

اخبار خوب (مزایای یو اس بی ۳٫۰)

همه تکنولوژی های جدید بسیار هیجان انگیز می باشند. اما این به چه معناست؟ آیا شما هنوز هم قادر به استفاده از سخت افزار قدیمی خود که تحت  یواس بی ۲٫۰ می باشد هستید؟ تکنولوژی جدید یواس بی ۳٫۰  چه تاثیری روی  زندگی روزمره شما دارد؟ منافع استفاده از آن چه ها هستند؟

سازگاری

یواس بی ۳٫۰ سازگار با یواس بی ۲٫۰ است. بنابراین چه شما دستگاه جدیدی با یواس بی ۳٫۰ بخرید یا کامپیوتر جدیدی  که از یواس ۳٫۰ پشتیبانی می کند تهیه کنید، سخت افزار های قدیمی شما قادر خواهند بود تا با رابط کاربری جدید ارتباط برقرار کند. طبیعی است که در این حالت، یو اس بی ۳٫۰ سرعتی در حد یو اس بی ۲٫۰ خواهد داشت. با این حال ، شما قادر به استفاده از کابل یواس بی ۳٫۰ برای وصل کردن آن به  دستگاه یواس بی ۲٫۰ نخواهید بود(به دلیل شکل ظاهری کابل و پورت یو اس بی ۳٫۰)

نرخ انتقال دیتا

تا حالا شرط می بندم این سرعت های مگا بیت و گیگا بیت بر ثانیه بالا که در مورد یو اس بی ۳٫۰ ذکر شده همه شما را شگفت  زده کرده، اما در حقیقت این اعداد چه معنیی میدهد؟ خوب ، اجازه دهید من برای شما یک مثال بزنم. با یواس بی ۳٫۰ شما می توانید یک فایل ۱۰ گیگابایتی را از کامپیوتر خود به درایو خارجی (مثل فلش مموری یا هارد اکسترنال با پورت یو اس بی ۳٫۰) با صرق زمانی در حدود ۲۵ ثانیه انتقال دهید. با یواس بی ۲٫۰ این امر بیش از ۵ دقیقه (۳۰۰ ثانیه) وقت خواهد گرفت!

دستگاه های استفاده کننده از  یو اس بی ۳٫۰

دستگاه هایی از  یواس بی ۳٫۰ بیشتر بهره می برند که  در حال حاضر دارای سرعت انتقال دیتای بیشتر از یواس بی ۲٫۰ هستند، از جمله وب کم های HD ، درایو های بلو ری ، یا بعضی هارد های اکسترنال.

پشتیبانی توسط سیستم عامل های مختلف

پیش از این مشخص شده بود که ویندوز ویستا ، ویندوز ۷ ، و لینوکس از یواس بی ۳٫۰ پشتیبانی می کنند. انتظار مک نیز این رویه را دنبال کند. با توجه به سن بالای ویندوز ایکس پی ، احتمال نمی رود مایکروسافت یک بروز رسانی برای این ویندوز برای پشتیبانی از این رابط کاربری جدید منشر سازد.

طول کابل

حداکثر طول کابلی که یواس بی ۳٫۰ پشتیبانی می کند به حدود ۳ متر کاهش یافته ، در حالی که در یو اس بی ۲٫۰ این عدد ۵ متر بود. با این حال ، با استفاده از هاب ، حداکثر طول می تواند به ۱۸ متر افزایش پیدا کند.

محدودیت سرعت

طبیعتا همه دستگاه های الکترونیکی قادر به استفاده از حداکثر سرعت ارائه شده در یواس بی ۳٫۰ نخواهند بود. به عنوان مثال دیسک های سخت مغناطیسی ، توسط دور در دقیقه (RPM) گردش درایو خود و سرعت مربوط به خواندن / نوشتن محدود شده اند. از این رو ، یواس بی ۳٫۰ زیبایی کامل خود را تا زمانی که کامپیوترها به طور پیش فرض مجهز به سخت افزار سریعتری ، مانند درایوهای حالت جامد (SSD) نشوند به ما آشکارا نشان نخواهد داد. اما همه ما می دانیم که ذات آی تی پیشرفت های سریع  و انقلابی است. کافیست فقط یک یا دو سال صبر کنید تا قادر باشید به طور کامل از  قدرت یواس بی ۳٫۰ بهره مند شوید.

منبع: گویا آی تی

مطالب مرتبط:

۲ دیدگاه فرستاده شده

 1. سوال در مورد سازگاری usb 3 داشتم.
  اگر هارد اکسترنالی که از usb 3 پشتیبانی می کند به کامپیوتر یا لپ تابی که تنها پورت usb 2 دارد وصل کنیم .چکار باید کرد؟

 2. یو پی اس تسلا

  خوب بود

فرستادن دیدگاه:D 
8) 
;( 
;) 
:p 
:whistle: 
:woot: 
:-x 
:| 
:love: 
:-* 
:angel: 
 

راهنما

 • در بین لینک‌های دانلود همیشه مناسب‌ترین لینک در جایگاه اول قرار دارد.
 • اولین لینک دانلود، لینک مستقیم و با امکان Resume می‌باشد. به کمک این ویژگی می‌توان دانلود را موقتاً متوقف کرده و دوباره آن‌را ادامه داد.
 • چنانچه لینک‌های دانلود کار نمی‌کنند، در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید تا فایل‌ها دوباره آپلود شوند.
آراد دانلود | Arad Download © 2010 - 2024
RSS مطالب | RSS دیدگاه‌ها
AradDownload on Google Plus